۱۳۸۸ آبان ۱۸, دوشنبه

به نظر می‌رسد با قوانین جدید مهاجرت و انتشار لیست بحرانی مهارت که دولت استرالیا از 23 سپتامبر 2009 لازم ‌الاجرا دانسته است آرزوی خیلی‌ها برای رسیدن به کشور دوست و برادر "استرالیا" به این زودی‌ها امکان‌پذیر نباشد. ما که هنوز منتظر جواب اسپانسرشیپ ایالت ویکتوریا هستیم این مسئله دغدغه خاطر دیگری بود که بر نگرانی‌های‌مان می‌افزود. با وکیل‌مان که مکاتبه می‌کردم، او هم این شرایط را سخت و دشوار می‌دانست. حالا که اولویت اول برای بررسی پرونده‌ها را داشتن پیشنهاد کار از کارفرمای استرالیایی دانسته‌اند تمام سعی‌ام را برای یافتن کارفرما از طریق اینترنت بکار بردم. رزومه و نامه درخواست تهیه کردم و برای بسیاری از مشاغل که به تخصصم نزدیک بود درخواست فرستادم. قریب به اتفاق جواب محترمانه‌شان "نه" بود. تمامی آنها شرایطی برای کار داشتند که یکی از آنها داشتن ویزای کار یا اقامت برای خارجی‌ها بودند. خلاصه نفهمیدم اگر کسی برای در اولویت قرار گرفتن در درخواست ویزا باید پیشنهاد کار داشته باشد و از طرفی کارفرما تقاضاها را به دلیل نداشتن شرایط لازم مثل نداشتن ویزا رد می کنند، این تناقض را چطوری باید حل کرد؟ وکیل‌مان هم وجود این پارادوکس را تأیید می‌کرد اما این چاره کار ما نبود. راه دیگری جز انتظار نیست. سحر نزدیک است.

این هم از اولویت‌های بررسی درخواست‌های ویزا:
1- درخواست کسانی که دارای اسپانسرشیپ از طریق کارفرما هستند.
2- درخواست کسانی که دارای اسپانسرشیپ ایالتی هستند و شغل‌شان در لیست بحرانی مهارت‌ها CSL قرار دارد.
3- درخواست کسانی که دارای اسپانسرشیپ از طریق فامیل هستند و شغل‌شان در لیست بحرانی مهارت‌ها قرار دارد.
4- درخواست کسانی که دارای اسپانسرشیپ نیستند اما شغل‌شان در لیست بحرانی مهارت‌ها قرار دارد.
5- درخواست کسانی که دارای اسپانسرشیپ ایالتی هستند اما شغل‌شان در لیست بحرانی مهارت‌ها قرار ندارد.
6- درخواست کسانی که دارای اسپانسرشیپ از طریق فامیل هستند و یا شغل‌شان در لیست MODL قرار دادرد اما شغل‌شان در لیست بحرانی مهارت‌ها قرار ندارد.
7- سایر درخواست‌ها

اگر ما بتوانیم اسپانسرشیپ ایالتی هم بگیریم تازه در اولویت پنجم قرار می‌گیرم. اگر قبل از اتمام سال 2009 درخواست‌مان را لاج کنیم می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قبل از اتمام سال 2011 جواب بگیریم در غیر از این صورت به سال 2012 کشیده می‌شود. به همین سادگی.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر